اکوسیستم فری لنسرها به سرعت در حال تحول است

اکوسیستم فری لنسرها به سرعت در حال تحول است

مدلهای جدید تجاری برای حمایت از اکوسیستم در حال تحول برای فری لنسرها و جایگزین موسسات عقب افتاده در حال ظهور هستند

خلاصه

تا سال 2020 ، 43 درصد از نیروی کار ایالات متحده به صورت آزاد کار می کنند و این به سرعت در حال ایجاد مشاغل جدید است ، اما همچنین مؤسسات موجود ما را تحت فشار قرار می دهد. بخش عمده ای از اکوسیستم نیروی کار بیش از یک قرن پیش طراحی شده است و این مؤسسات سنتی هستند که قوانین کار را مدیریت می کنند ، خدمات بانکی ، برنامه های بهداشت و بازنشستگی ، آموزش و غیره را متحمل می شوند ، باید انقلابی شوند تا این قوانین با نیروی کار آزاد مرتبط باشند. این گزارش به تشریح این چالش ها می پردازد و همچنین صنایع پشتیبان نوظهوری را که از قبل برای حمایت از کارگران آزاد ایجاد شده اند ، تشریح می کند. از جمله ماژول های خدمات مالی جدید ، سیستم های مدیریت مستقل و واسطه های دیگر.

مقدمه

هنگامی که می خواهید کار کنید ، با چه کسی دوست دارید و آنچه را که می خواهید کار کنید – این هدف و انعطاف پذیری یک مشاور پروژه است. اقتصاد برون سپاری از Airtasker و Uber به سیستم عامل های سطح بالایی مانند Catalant منتقل شده است. اینها به عواملی مبدل شده اند که متخصصان مستقل بتوانند پروژه های کوتاه مدت و تکالیف کاری از راه دور پیدا کنند. آنها در حالی که به متخصصان آزادی و توانایی کار با شرایط خود را ارائه می دهند ، روشی را که ما به کار نگاه می کنیم تغییر می دهند.

مطالعه جدیدی که توسط موسسه جهانی مک کینزی انجام شده ، نشان داد که 20 تا 30 درصد از نیروی کار در ایالات متحده و اتحادیه اروپا اکنون ازفعالان مستقل تشکیل شده است. گزارش دیگر ، گزارش ترندهای اینترنت 2015 توسط مری میکر پیش بینی کرده است که 43 درصد از نیروی کار در ایالات متحده تا سال 2020 آزاد خواهد بود. پیش بینی می شود تا سال 2025 بازار کار مشروط به 1 تریلیون دلار برسد. مطالعات مستقل توسط Accenture و Deloitte در مورد نیروی کار این روند را تأیید می کند که نیروی کار انعطاف پذیر ، غیرمتمرکز ، هنجار جدید است.

همچنین مکتب فکری دیگری با این اعتقاد وجود دارد که با کار مستقل همه چیز کامل نیست، زیرا به طور معمول فاقد شبکه ایمنی مزایایی است که به افراد دارای ترتیب کاری دائمی و منظم اختصاص می یابد. ساختارهای کلیدی در هر جامعه مانند بازارهای اعتباری ، بیمه ، مراجع عضویت ، قوانین کار ، الزامات ویزا ، محل کار بدنی ، آژانسهای اشتغال و مؤسسات آموزش و پرورش به یک ساختار نیروی کار دائمی کارمند متکی هستند و غالباً آزادکاران یا کارگران پیمانکاری را مجازات می کنند.

در گزارش اخیر موسسه جهانی مک کینزی – اکتبر 2016 آمده است که “کار مستقل به سرعت در حال تکامل است زیرا سیستم عامل های دیجیتالی مکانهایی در مقیاس بزرگ و کارآمد ایجاد می کنند که ارتباطات مستقیم و حتی واقعی را بین مشتریانی که به یک سرویس انجام شده و کارگرانی که مایل به انجام کار هستند ، تسهیل می کنند. با ارائه این خدمات ، اقتصاد به اصطلاح تقاضا محور به سرعت در حال رشد است.

این اکوسیستم یک فرصت رشد عظیم را برای ارائه دهندگان خدمات تند و سریع تسهیل کننده نشان می دهد و ما شاهد قارچ سازی صنایع جدید هستیم که چند سال پیش رایج نبوده است مانند:

>فضای باز همکاری: ظهور فضاهای همکاری با هزینه های عضویت کم. روند جدید با مشاغل نوپا ، کارآفرینان فردی ، مشاوران و سایر افرادی که یک محیط کاری انعطاف پذیر و حرفه ای را ترجیح می دهند. در سال 2011 تنها 43000 نفر در فضاهای باز كاركردن مشغول به كار بودند و فقط در 3 سال این تعداد به 295000 نفر افزایش یافت كه پیش بینی می شود حتی با جمعیت منهتن همخوانی بیشتری داشته باشد. موفقیت WeWork بزرگترین شرکت فضای بازهمکاری که در حال حاضر 18 میلیارد دلار با 30،000 عضو در 19 ایالت ایالات متحده و 11 کشور ارزش دارد می توان به این فرهنگ ترکیبی نیروی کار تعلق گرفت.

>خدمات مدیریت اعتبار: اخیراً راهکارهایی در شرکتهایی ارائه شده است که خدمات مدیریت شهرت را در اختیار دارند که در درجه اول در فریلنسرها / افراد برای بهبود یا ترمیم حضور آنلاین خود هدف دارند. سازمان ها قبل از استخدام به طور فزاینده ای به حضور اجتماعی یک فرد / شرکت نگاه می کنند و بخش عمده ای از تصمیم آنها بستگی به شهرت فرد دارد.

>دوره های آموزش فریلنسر: چند سال پیش دوره ها برای افرادی که مشاغل تمام وقت یا برای حوزه های خاص را هدف می گرفتند برگزار می شد. در حال حاضر رونق در دنیای آموزش آزادکاران وجود دارد ، که دوره هایی در رابطه با “چگونگی ساخت خود به عنوان یک برند” ، “چگونگی پیدا کردن مشتری” ، “افزایش تقاضای محصول یا خدمات” به آزادکاران ارائه می شود.

چالش ها و فرصت ها

اگرچه فریلنسر بودن مزایای بسیاری دارد ، اما این شامل چالش ها و معامله های تجاری نیز می شود. فقدان مزایا و یک شبکه ایمنی به عنوان یک خطر بزرگ در سطح جهان درک می شود. طبق نظرسنجی EY ، 70٪ از آزادکاران دوست دارند گزینه های بیشتری در زمینه مراقبت های بهداشتی و مستمری بگیرند. بر خلاف کارمندان عادی ، فریلنسرها مسئولیت هایی را اضافه کرده اند – از تشکیل مالیات ، برنامه ریزی مالی ، پس انداز بازنشستگی گرفته تا خرید بیمه و ایجاد یک شبکه ایمنی که در صورت بروز اورژانس سقوط نکند. این چالش ها باعث افزایش توجه سیاستگذاران و مدیران عاملان شده است. مزایای اجتماعی و اشتغال زایی برای آزادکاران برای بسیاری از سیاستمداران در دستور کار قرار گرفته است. این امر به راه حلهای نوآورانه از سوی بخش خصوصی و قانون گذاران منجر شده است که در تأمین نیازهای رو به رشد افراد آزاد شاغل متمرکز شده اند.

دولت ها به دنبال راه های ابتکاری برای حمایت و ارائه مزایای مادام العمر برای متخصصان مستقل هستند. سیاست های عمومی در حال پاسخ به تغییرات پویا درماهیت اشتغال است. نمونه ای از مداخله در سیاست اخیر Freelancer Is Free Act در ایالات متحده نیست. قانون مؤثر در 15 مه 2017 افزایش حمایت از آزادکاران ، از جمله حق دریافت قرارداد کتبی ، حق پرداخت به موقع و کامل و حق رهایی از قصاص است. نمونه دیگر دستورالعمل پرداختهای دیررس کمیسیون اروپا در سال 2011 است. این بخشنامه به طلبكاران اجازه می دهد تا 40 یورو اضافی به هر فاكتور بیش از 60 روز تأخیر اضافه كنند ، به علاوه سود به مبلغ پرداخت نشده.

تغییراتی که باید در نحوه ساختارگذاری مزایای تأمین اجتماعی در حال حاضر ایجاد شوند. پیشنهاد شده است که این مزایا باید قابل انتقال باشد – در مقایسه با کارمندان که درشرکتها انتقال میدهند. از آنجایی که احتمال دارد نژاد جدید حرفه ای ها از یک حرفه به سمت حرفه دیگری حرکت کنند ، با مهارت ها و بخش ها سازگار شوند ، باید مزایا و حمایت با فرد در ارتباط باشد و از همه و هر ساختار غیر معمولی حمایت کند.

چندین شرکت بخش خصوصی راه حلهای منحصر به فردی را برای افراد شاغل آزاد ارائه می دهند. شرکت Intuit مسئولیت بار مالیاتی نیروی کار مشروط را بر عهده دارد و نقش مهمی در مدیریت الکترونیکی ، رعایت مالیات و برجسته کردن موضوعات مربوط به سیاستگذاری ایفا می کند. اتحادیه کارگران آزاد در ایالات متحده منافع کارگران مستقل را از طریق وکالت ، آموزش و خدمات ترویج می کند. این مزایایی مانند محصولات بیمه درمانی و سایر خدمات پشتیبانی را ارائه می دهد.

ابتکارات متنوعی که باعث شکاف برای آزادکاران و بخش دولتی می شود در سراسر جهان در حال رشد است. آنها در حال ایجاد اکوسیستم خدمات پشتیبانی برای محافظت از منافع نیروی کار آینده هستند. بونسای در ایالات متحده به آزادکاران در کارهای اداری خسته کننده کمک می کند و از جبران خسارت عادلانه و به موقع اطمینان می دهد. مجموعه آگورا در برلین نه تنها زمینه های همکاری را فراهم می کند ، بلکه دیالوگ ها و پروژه های مداوم را نیز دعوت می کند که راههای جدید تفکر در مورد کار و چگونگی ارزش گذاری آن را بررسی  کنند.

روشهای نوظهور و فرصت ها برای مقابله با این فاصله ها

تغییر کارها به سمت مستقل منجر به ایجاد تفکر نوآورانه و چارچوب های مدرن شده است که در پی رفع مشکلات موجود در مدلهای حال حاضر هستند. برخی از این موارد عبارتند از:

راهکارهای اتصال فریلنسرها به سازمانها – فرصتهای موجود برای متخصصان و مشاوران مستقل در حال بدست آوردن ساختار با ظهور سیستم عامل هایی مانند Catalant است که به آزادکاران کمک می کند تا با تطبیق مهارتهای خود با سازمانهایی که به آنها نیاز دارند شغل های کوتاه مدت یا ‘gig’ را پیدا کند. چنین سیستم عامل هایی در حال کمک به ایجاد شکافی هستند که به طور سنتی از شفافیت بین سازمان ها و متخصصان مستقل جلوگیری کرده است.

ظهور سیستمهای مدیریت مستقل – سیستم عامل های دیجیتالی مختلف به متخصصان در زمینه خدمات جانبی کمک می کنند. این سیستم ها ، مانند بازار کار ، با مکانیسم های بازخورد و رتبه بندی خود ، باعث ایجاد شفافیت در بازار مهارت های قابل انعطاف می شوند. خطرات عدم پرداخت پیش پرداخت و پس از معامله با اعمال شرایط برای مشارکت در سکو ، توسط این سیستم ها قابل کنترل است. این سیستم های مدیریتی همچنین نارضایتی هایی را ثبت می کنند و می توانند برای مشاجرات و اختلاف نظر داوری ارائه دهند. این بازار بزرگ و مستقل با استفاده از چنین سیستمهایی می تواند به صورت دیجیتالی ردیابی شود تا از مزایای منصفانه اشخاص ذینفعان استفاده کنند حتی اگر درآنور مرزها باشند.

اقدامات جدید سیاستگذاری – سیاستگذاران اقدام به ارزیابی اقدامات برای بهبود چشم انداز اقتصادی و ایجاد ثبات برای فعالان گیگ می کنند. هدف این است که متخصصان بتوانند مزایای کار با آزادی و رضایت بیشتر را دریافت کنند. این تلاش ها به دنبال رفع موانع برای حمایت از درآمد و سهولت اداری برای فعالان ، از جمله سیستم های بازنشستگی و امنیت درآمد ، توانایی به چالش کشیدن پرداخت های دیرهنگام / بدون پرداخت و شبکه های ایمنی برای پوشش ناتوانی ، بیماری و حمایت های اضافی است. نهادهای حکومتی در کشورهای توسعه یافته به آرامی حقوق فعالان مستقل را با تغییر سیاست های مالیاتی و درآمدی در اختیار دارند.

قوانین حقوقی قوی تر – شکاف های حاضروجود مکانیسم های مقررات حقوقی سریع و مقرون به صرفه را طلب می کند. امروزه ، آزادکارها گزینه های محدودی را برای انجام اقدامات علیه عدم پرداخت ، کلاهبرداری از مشتریان و جبران خسارت های درمانی دارند. برای جبران نیازهای رو به رشد نیروی کار مستقل ، هزینه های پرداخت مجدد و حمایت از شکایات ضروری خواهد بود.

ظهور واسطه ها / خدمات جانبی جدید – چالش های پیش روی آزادکاران ، بازار مدلهای خلاقانه ای را ایجاد کرده است که در پاسخ به پر کردن شکاف مزایایی برای آزادکاران از بخش های خصوصی ، غیرانتفاعی و اجتماعی است. بسیاری از مبتدیان در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه این فضا را به دست آورده اند و راه حل هایی را برای فعالان آزاد ایجاد کرده اند. با تمرکز بر همکاری و کاهش نوسانات درآمدی ، آنها راه حلهای مالی را به آزادکاران ارائه می دهند. آنها به نیاز به پوشش بیمه خصوصی ، توسعه مهارت های جدید و برنامه های آموزشی ، کمک به صدور مجوز ، ارائه دهندگان اعتبار و پشتیبانی اداری پرداخته اند. جنبش های تعاونی در حال تحریک انگیزه در سراسر جهان هستند تا بتوانند یک سیستم مزایای قابل انتقال را ایجاد کنند که مزایای آن را به فعال مربوط می کند و نه کارفرما. برای ذکر چند مورد:

کارگران خود اشتغالی می توانند بیمه حفاظت از درآمد خصوصی نسبتاً مقرون به صرفه را در انگلستان خریداری کنند و به IPSE (انجمن حرفه ای های مستقل و خود اشتغالی) بپیوندند ، یک انجمن انگلیسی برای خود اشتغالی ، که یک بیمه نامه ارائه می دهد که اگر عضو بیش از سه هفته بیمار باشد ، تا 2000 پوند پرداخت می شود.

بروودفوندز- هلند: کارگران خود اشتغالی سیستمی را برای حمایت مالی از یکدیگر در هنگام بیمار شدن با پرداخت یک صندوق بیماری متقابل ایجاد کرده اند.

خدمات مالی – از نظر بیمه ، وام و غیره ارائه دهندگان جدیدی از خدمات مالی به آزادکاران ارائه می شوند. به عنوان مثال eager.to IOW پورتالی است که بیمه نامه مسئولیت را برای آزادکاران فراهم می کند. اتحادیه آزاد کاران غیرانتفاعی (ایالات متحده) مسئولیت و بیمه عمر را به همراه سایر محصولات سودمند ، مناسب برای اعضای پرداخت کننده حقوق خود ارائه می دهد. با این حال ، بیشتر موسسات سنتی پیشرفت محدودی داشته اند. تعداد معدودی شروع به کاهش الزامات اسناد و مدارک برای ارائه وام به آزادکاران کرده اند.

نویسنده از: 2020-09-27

دیدگاه خود را بنویسید

info@raveshma.com | شرایط استفاده | امنیت | تماس با ما
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت برای روش ما© محفوظ می باشد