چرا مشاوران برای استقلال کار خود را ترک می کنند

چرا مشاوران برای استقلال کار خود را ترک می کنند

بازی استعدادیابی برای کارفرمایان بزرگ در حال تغییر است. در گذشته ، سازمان ها و بویژه شرکتهای خدماتی حرفه ای می توانستند به درها اشاره کنند و به هر کارمند دلخراش یادآوری کنند که از پشت درهوا سرد شده است.امروز ممکن است این تهدید تأثیر یکسانی نداشته باشد ، زیرا بسیاری از افراد برتر تصمیم پرواز به بیرون رفتن دارند.در حالی که بنگاه ها به طور سنتی برای استعداد با یکدیگر رقابت کرده اند ، اکنون آنها با یک جایگزین دیگر رقابت می کنند: استقلال.

نظرسنجی از کارگران در ایالات متحده و اروپا نشان داده است که تقریباً 25-35٪ می گویند که آنها بخشی از درآمد کار خود را ازکارآزاد تامین می کنند. در حالی که تصورات رایج از فعالان آزاد (گیگ) متصوراست که روی کارهای کم مهارت و کم درامد تری مانند درایوهای Lyft یا خدمات TaskRabbit متمرکز شوند ، تحقیقات اخیر در انگلستان نشان داد که 59٪ از اقتصاد “گیگ” کار دانش و فعال حرفه ای است و فقط 16٪ رانندگان و کارگران ساده هستند.

برای درک بهتر چه کسی مستقل است و به چه دلیل، و این ممکن است برای شرکت ها چه معنایی داشته باشد ، ما با مشاوره مدیریت ادن مک کالوم (جایی که یکی از ما در آن کار می کند) و دانشکده بازرگانی لندن برای انجام یک نظرسنجی آنلاین از 307 مشاور مستقل و 94 مشاور بصورت سنتی کار کردیم. در اروپا و آمریکای شمالی ، در اکتبر 2018.

چرا مشاوران مستقل می شوند

مشاوران مستقل در نمونه ما بسیار باتجربه هستند و تقریباً 75٪ درامد اصلی یا اصلی ترین قسمتش از خانه هست.اکثر (90٪) گفتند که آنها به طرز خودجوش تصمیم به مشاوره مستقل گرفته اند ، در حالی که تنها 10٪ گزارش داده اند که به دلیل از دست دادن شغل خود مجبور به استقلال شده اند.وقتی از آنها سؤال شد كه چه مدت قصد دارند به طور مستقل فعالیت كنند ، دو سوم (68٪) برای بیش از سه سال میخواهند مستقل بماند – از زمانی كه برای اولین بار این نظرسنجی را در سال 2002 انجام دادیم ، 32٪ افزایش داشت.

اکثریت قریب به اتفاق مشاوران مستقل (90٪) در نظرسنجی ما اعلام کردند که از کار در این راه راضی هستند و داده های ما نشان می دهد که آنها نسبت به مشاوران شاغل ما از زندگی حرفه ای فعلی خود رضایت بیشتری دارند.آنها همچنین موفق هستند.اکثر آنها به هدفهای روزانه خود میرسند و با وجود کار کردن در روزهای کمتری ، بیشترو یا اندازه همان روزهایی که شاغل بودند ، درآمد کسب می کنند. استقلالگرا ها همچنین کیفیت فعلی کار خود را نسبت به زمانی که در شرکتهای مشاوره سنتی بودند ، بالاتر و باارزشتر ارزیابی می کنند – 91٪ گفتند که این امر ارزش بهتری را به مشتریان ارائه می دهد و دو سوم گفتند که توصیه های آنها بیشتر محقق می شود.

داده های ما نشان می دهد که کارهای مستقل جذاب است زیرا به یک نقطه شیرین حرفه ای و شخصی برخورد می کند. از نظر حرفه ای ، به نظر می رسد که این کار معنادارتری باشد و تأثیر بالاتری داشته باشد. اکثر مشاوران مستقل که مورد بررسی قرار گرفته اند گفتند که از کار خود احساس رضایت بیشتری می کنند و معتقدند که در مقایسه با زمان اشتغال خدمات بهتر به مشتریان خود ارائه می دهند.

آنها شخصاً گزارش می دهند که کنترل بیشتری بر زمان خود دارند و انعطاف پذیری بیشتری در تعادل کار و زندگی شخصی خود دارند.همانطور که سوهینی پرامنیک ، مدیر سابق مک کینزی به ما گفت ، “با مشاوره مستقل بهترین های هر دو جهان را کسب می کنم – برای حل مشکلات واقعی ودرکنارتأثیرانعطاف پذیری ، برای دنبال کردن سایر فرصتها و منافع.

البته عدم اطمینان و بی ثباتی بیشتری در مسیر حرفه ای مستقل وجود دارد. هیچ مزایایی برای کارمندان وجود ندارد ، هیچ یک از برندهای بزرگ جهانی برای پس انداز کردن وجود ندارند و پیشرفت شغلی کمتر واضح و ملموس است. اغلب در کار و درآمد نوسانات زیادی وجود دارد. بنابراین ، کسانی که اولویت آنها امنیت و ثبات است ممکن است دریابند که یک شرکت سنتی هنوز گزینه بهتری است.

اما برای بسیاری از افراد مستقل ، امنیت و ثبات جذابیت محدودی ندارند.  آنها اطمینان دارند که می توانند آنچه را که هدف قرار داده اند کسب کنند – برای بیشترانهایی که ما مورد بررسی قرار می دهیم. آنها خصوصاً تمرکز منحصر به فرد در تحویل کارمشتری را رضایت بخش می دانند. همانطور که توبیاس واتر ، مدیر سابق BCG و آزادکار موفق به مدت هفت سال به ما گفت ، “من دریافتم که سهم پروژه های جالب و واقعاً پاداش دهنده در زندگی مشاوره مستقل من نسبت به نقش قبلی من بسیار بیشتر است.”

آنها همچنین سیاست داخلی و مدیریت شغلی را که درگیر ماندن در یک شرکت سنتی است ، از دست نمی دهند. آنها درباره آنچه برای آنها مهم است روشن هستند: تحویل کار عالی به مشتری ، چالش فکری ، انعطاف پذیری و کنترل در انتخاب مکان ، زمان و با چه کسی کار می کنند و یک تعادل خوب کار و زندگی – و کار مستقل در تمام این ابعاد ارائه می شود. جالب است که همسالان شاغل آنها نیز این موارد را مهم می دانند ، اما میزان رضایت آنها از بیشتر این عناصر بطور قابل توجهی پایین است.

نوع انعطاف پذیری ارائه شده توسط یک زندگی کاری مستقل ، به ویژه توسط زنانی که مورد بررسی قرار گرفته ایم ، قدردانی می شود. کنترل بیشتر بر زمان و تعادل بهتر کار و زندگی ، دو دلیل اصلی استقلال زنان بود. (در حالی که این مورد در مورد مردان نیز صادق است ، تأکید بیشتر برای خانمها بود.) بنگاه های سنتی به اندازه کافی خواسته های خاص شرکت و شیوه های کاری خود را سازگار نکرده اند تا حرفه ای منعطف تر را به گزینه ای رضایت بخش برای اکثر افراد تبدیل کنند ، که این ممکن است یکی از دلایلی باشد که زنان با وجود عملکرد برابر ، درصد کمی از رده های برتر مشاوره را تشکیل می دهند. این با وجود تعداد زن و مرد استخدام شده یکسان است.

گزینه مستقل همچنین به نظر می رسد شکاف جنسیتی مشکل و پایدار موجود در شرکتهای مشاوره سنتی را برطرف کند. اطلاعات مربوط به حقوق معادل تمام وقت مشاوران نشان داد كه زنان پس از استقلال ، انرا نسبتاً جبران مي کنند. به طور خاص ، داده های نظرسنجی ما نشانگر شکاف دستمزد جنسیتی 28٪ برای افراد شاغل در یک شرکت سنتی است ، اما وقتی این افراد به طور مستقل کار می کنند ، این فاصله (به 3٪) بسنده می شود.

دیگر برندگان بزرگ رویکرد مستقل هزاره ها هستند.

کسانی که ما مورد بررسی قرار دادیم دریافتند که آنها نیز می توانند ، از آنچه که به عنوان کارمندان در بنگاه های سنتی انجام داده اند ، حداقل هم اندازه ویا بیشتر درآمد داشته باشند – 71٪ درآمدهای بیشتری کسب می کنند ، و 13٪ دیگر درآمدی مشابه با کار کامل دارند. بیشتر هزاره هایی که مورد بررسی قرار گرفتیند (79٪) دریافتند که آنها در روزهای هدف یا زودتر صورتحساب می دهند. آنها همچنین از انعطاف پذیری برای پیگیری منافع دیگر یا مشاغل نوپا قدردانی می کنند.

همچنین فرصت های بسیاری وجود دارد که کارهای مستقل امروز را جذاب تر می کند. به عنوان مثال ، شرکت ها در حال استخدام شرکت های مشاوره مدیریت سنتی و مشاوران مستقل هستند. بنگاه های سنتی حتی گزینه هایی را برای کارمندان خود ارائه می دهند تا مستقل کار کنند. و بنگاههای شخص ثالث دیگری (مانند ادن مک کالوم) به اتصال متخصصان به مشاغل کمک می کنند. بسیاری از (70٪) پاسخ دهندگان ما گزارش دادند كه برخی از كارهای خود را از طریق این بنگاه های شخص ثالث انجام می دهند.

چگونه کارفرمایان سنتی می توانند پاسخ دهند به بسته ای که ارائه می دهد

  کار حرفه ای ، موفقیت شخصی ، کنترل زندگی شخصی ، پاداش منصفانه و گزینه های رو به رشد اشتغال ، این چالشی برای کارفرمایان سنتی است. برخی از افراد با استعداد شما می توانند در خارج از شرکت ، زندگی جذاب و پایداری را برای خود ببینند.

نویسنده از: 2020-09-27

دیدگاه خود را بنویسید

info@raveshma.com | شرایط استفاده | امنیت | تماس با ما
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت برای روش ما© محفوظ می باشد