تحولات در سبک مشاوره

تحولات در سبک مشاوره

بنگاههای مشاوره به طور سنتی یک مدل تجاری را استفاده کرده اند که استعداد جوان را استخدام می کنند ، به آنها رسیدگی و کمک می کنند تا از طریق مدل های قوی کارآموزی مهارت خود را بسازند ،و سپس هزینه های مشتری را برای استفاده از این تخصص در دوره های زمانی خاص و برای کمک به حل مسائل مهم ، شارژ میکند. این امر منجر به ایجاد صنعت بسیار قابل احترام 450 میلیارد دلاری شده است که سالانه با حدود رشد 4 درصد بوده است ، که به طور قابل توجهی بالاتر از نرخ جهانی رشد تولید ناخالص داخلی است. با این حال ، با وجود این حرکت قوی ، صنعت مشاوره دستخوش تحولات معنی داری است . پیشرفت در فناوری ،دموکراتیک کردن داده ها و انتظارات مشتری در حال تحول ، همگی فشارهایی را ایجاد می کنند و همچنین فرصت هایی را ایجاد می کنند که قادر به ظهور مدل های تجاری جدید هستند.

چشم انداز مشاوره امروز

 

خدمات مشاوره با توجه به ماهیت آنها متنوع است ، با این وجود ما می توانیم با مراجعه به پارامترهای زیر ، این صنعت را تقسیم کنیم: انواع خدمات واگذار شده (به عنوان مثال ، استراتژی تجارت و مشاوره در مقابل اجرای راه حل) ، در چه سطحی از شرکتهای سازمان مشتری، ارتباطات ایجاد میگردد مثلاً هیئت مدیره ، مدیرعامل ، مدیریت میانه  و قیمت گذاری، بر اساس اینها می توان ساختار صنعت مشاوره سنتی را به شرح زیر مشاهده کرد

بنگاههای مشاوره استراتژی سنتی “ردیف برتر”(15%)
-cKinsey
، BCG ، Bain
-خدمات مشاوره استراتژی به طور معمول مشاوره CXO هیت مدیره مشتریان خود
-بهترین استعداد و تخصص را استخدام میکنید
-آنها را در تیمهای مشاوره کوتاه مدت مستقر میکنی
-تمرکز جدی بر تخصص و دامنه یا بخش خاص و ایجاد “دارایی دانش”
-قیمت خیلی بالا

مشاوره در مورد غولهای فناوری (20%)
-IBM ، Infosys ، Cognizant مشاوره شامل
-در درجه اول در خدمات مشاوره فناوری محور است
-خدمات جدید در داده های بزرگ ، مدل سازی پیش بینی و تجزیه و تحلیل داده ها
-موقعیت مناسب برای به چالش کشیدن شرکت های مشاوره در بعضی زمینه ها
-استخدام کارشناسان کاربردی به جای کارشناسان حوزه خاص
-درگیر پروژه های در مقیاس بزرگ و خدمات مبتنی بر اشتراک

شرکت های مشاوره گسترده مانند بیگ فور(35%)

-Big4)Deloitte, EY, PwC, KPMG)
-بزرگترین رشد صنعت در سالهای اخیر
-مقیاس و وسعت برای اجرای درگیری های در مقیاس بزرگ
-راه حل های پایان به پایان و کلید در دست- راه حل یک مرحله
-نقشهای مشاوره عملیاتی کوتاه مدت
-تحویل و اجرای راه حل ها در بسیاری از حوزه ها

طاقچه ها ، شرکت های بوتیک و مشاوران مستقل (30 %)
شرکت های متخصص یا مشاوران مستقل تخصص عمیق در یک بخش یا حوزه خاص مرتبط به صنعت (به عنوان مثال همکاران مدیریت بهداشت ، در صنعت مراقبت های بهداشتی) یا با قابلیت های عملکردی (مثلاً Datascope Analytics در فضای داده و تجزیه و تحلیل داده ها)

فن آوری های مختل کننده ، تازه واردین و انتظارات مشتری در حال تحول باعث می شود که این بازیکنان سنتی الگوهای تجاری خود را تطبیق داده و تغییر دهند و ما در بخش های بعدی به برخی از این روندها می پردازیم.

روندهای مختل کننده و واکنش های نوظهور

دموکراتیک سازی داده ها
بنگاه های بزرگ دیگر دسترسی انحصاری به داده ها و بینش های مرتبه اول ندارد

رقابت هزینه ای

شرکت های چند ملیتی به اندازه کافی بزرگ هستند که بتوانند تیم های مشاوره داخلی را اداره کنند وبه دنبال راه حل های تخصصی تر هستند

دسترسی به استعداد
بسترهای نرم افزاری هزینه دسترسی مستقیم به استعدادهای با کیفیت بالا را مستقیماً کاهش می دهد

دموکراتیزه کردن داده ها شرکت ها را به سمت تفاوت در ارائه خدمات و الگوی تحویل برای حفظ رشد سوق می دهد

همانطور که یک مقاله نقد و بررسی هاروارد اظهار داشت: “در شرکتهای مشاوره استراتژی سنتی ، سهم کارهایی استراتژی که کلاسیک است به طور پیوسته در حال کاهش است و اکنون در حدود 20٪ است ، در مقایسه با 30-70٪ در حدود 30 سال گذشته”.مشتری ها به طور فزاینده به دنبال تجزیه و تحلیل داده محور برای تصمیم گیری می باشند و نه تکیه بر توصیه های صرفاً استراتژیک و معروفیت برند. باز کردن داده ها یا دموکراتیک سازی داده ها به این معنی است که دسترسی به مجموعه های وسیعی از داده ها و ابزارهایی برای تجزیه و تحلیل داده ها ، فقط به یک مجموعه انحصاری از شرکتهایی که توانایی تهیه آن را دارند محدود نمی شود. که این امکان را فراهم می آورد تا کاربران با بهره گیری از فناوری و اصلاعات، مشاوران مستقل و شرکتهای مشاوره خاص بتوانند تجزیه و تحلیل های بی نظیر و نتیجه گیری را انجام دهند ، بدون آنکه هزینه ای در زیرساخت های کلان داشته باشند.

شرکت های مشاور باید در حال تکاپو باشند – نه تنها خدمات ارائه دهنده خدمات خود را گسترش می دهند ، بلکه می توانند استعداد استعدادیابی خود را نیز تضمین کنند تا از تخصص صحیح موجود استفاده کنند تا داده ها را به اطلاعات و بینش های معنادار تبدیل کنند. این یک چالش خاص برای حفظ دسترسی مطمئن به چنین تخصصهایی را ایجاد می شود ، زیرا اتصال به راهکارهای تقاضا محورگزینه های انعطاف پذیر برای مدل های اشتغال سنتی ارائه می دهد (بخش زیر را در مورد “مدل های استعداد تقاضا محور” مشاهده کنید).

در به رسمیت شناختن این تغییرات ، شرکت هایی مانند McKinsey & Company در حال تکمیل تخصص مشاوره استراتژیک خود با راه حل های فناوری ، ابزار و آنالیز هستند و در حال اعزام تیم های تخصصی برای ارائه این راه حل ها هستند. آنها برخلاف تمرکز بیشتر روی مشاوره استراتژی که طبیعتاً خود را به مدلهای تعامل کوتاه تر وام می بخشد ، به سمت الگویی از وسعت بالاتر در تعامل با مشتریان حرکت می کنند. چندین بنگاه استراتژیک متمرکز که قادر به انطباق با تغییرات نبودند ، نتوانستند مواضع خود را پس از رکود حفظ کنند ، و منجر به فروش شرکت و برخی ادغام در این بخش شدند.

تأكيد بر تصميم گيري مبتني بر داده ، باعث شده است كه شركت هاي مشاوره فن آوري نيز با استفاده از توانايي آنها در تحليل داده ها ، داده هاي بزرگ و فن آوري هاي پيش بيني ، بنگاه هاي مشاوره فن آوري را به چالش بگيرند. ورود به این فضا برای این بنگاههای مشاوره فناوری یک برنامه طبیعی بود ، زیرا آنها بر مهارت و مهارت اصلی خود در زمینه داده و فناوری بنا داشتند.آنها اکنون در حال تکمیل این تخصص با تخصص دامنه یا صنعت هستند تا بتوانند با راه حلهای تجاری با شرکتهای مشاوره سنتی به رقابت بپردازند.

برای داشتن ارتباط و رقابت در فضای داده های بزرگ و فناوری های پیش بینی کننده ، Big 4 و سایر شرکت های مشابه نه تنها در حال توسعه توانایی ارگانیک هستند بلکه تعداد زیادی از مالکیت ها را نیز دنبال می کنند.

به طور فزاینده ای ، شرکت های خاص و حتی مشاوران مستقل به عنوان رقابت در این فضا ظاهر می شوند و ارزش پروژه را با قیمت های پایین تری عرضه می کنند.شرکت هایی مانند Fractal Analytics و Brillio مدل های مختلف تعامل را برای ارائه خدمات به مشتریان ارائه می دهند که جزو شرکتهای Fortune 500 و همچنین مشاغل کوچک و بومی سازی شده هستند.

رقابت در هزینه و افزایش مشاوره داخلی

درگیری شرکتهای مشاوره در صورت لزوم برای مدت زمان مورد نیاز ، به شرکتها امکان می دهد تا به تخصص خاص و یا منابع هوشمند دسترسی پیدا کنند. اما این معمولاً با قیمتی ممتاز همراه است.

در سالهای اخیر ، بسیاری از شرکتهای بزرگ ، تیمهای مشاوره داخلی را ایجاد کرده اند و از همان استخرهای استعدادیابی مانند شرکتهای مشاوره استفاده می کنند. در حقیقت ، بسیاری از این تیم ها توسط مشاور سابق استخدام می شوند که پس از شروع کار در مشاوره مدیریت ، مشاغل در صنعت را انتخاب می کنند. این کارمندان “مشاوران داخلی” مجموعه ای از استعدادها هستند که در واحدهای تجاری و جغرافیایی مستقر شده اند تا فرصت های رشد و رفع مشکلات را دنبال کنند. نقش های در حال ظهور در واقع غالباً قدم هایی را برای مشاوران برای هدایت مسئولیت تحقیق و توسعه و مسئولیت های تجاری می گذارند.

در حالی که مطمئناً این یک گزینه جایگزین مقرون به صرفه تر برای استخدام شرکت های مشاوره است ، پیدا کردن تخصص خاص در زمان مناسب و مدیریت استقرار با تقاضا همچنان مشکلات دشوار برای حل هستند.این در شرایطی است که شرکت های خاص / بوتیک و مشاوران مستقل می توانند به طور موثر ، مکمل مجموعه مهارتهای تیمهای استراتژی داخلی باشند. به كارگيري مشاوران خارجي نيز ممكن است براي بعضي از مديران شركت ، به ويژه براي اعمال تغيير در شرايط حساس ، ارجح باشد.

دموکراتیزه کردن دسترسی به استعداد

پیشرفت در فن آوری و ارتباطات منجر به ایجاد مدل های جدید تجاری برای استقرار استعدادهای تقاضا محور شده است.

 مشتریان می توانند به طور مستقیم و غالباً با قیمت پایین به شبکه های بزرگی از متخصصان و استعدادهای برتر دسترسی پیدا کنند.

(به بخش “مدل های استعداد در صورت تقاضا” برای نحوه کار این بخش مراجعه کنید).

اگر مدیران شرکتها بتوانند مشکل کسب و کار خود را به ماژول ها تقسیم کنند ، می توان هرکدام را توسط شرکتها یا اشخاص مستقل تحویل داد تا مدیر نقش یک هماهنگ کننده را بازی کند و تکالیف راه حل را با هم جمع کند. این نه تنها نگاه دقیق تری به مدیر و کنترل بیشتری در هر ماژول و راه حل در حال اجرا دارد بلکه این شانس را دارد که دقیقاً افرادی را که فکر می کند مناسب ترین کار برای هر ماژول کار است ، استخدام کند. کیفیت شما به خطر نمی افتد زیرا شما تخصص خود را در بخش های مختلف این مشکل متمرکز کرده اید ، با این وجود ، خطر ناکام آوردن همه اینها با هم در مدیران داخلی باقی مانده است.

بطور فزاینده ای ، شرکت های مشاوره Big 4 با ایفای نقش هماهنگ کننده برای مدیران محتاط شرکت ها ، شروع به اتخاذ مدل مشابه می کنند. در حالی که Big 4 نقش هماهنگ کننده برای پروژه های بزرگ را ایفا می کند ، آنها اغلب برای ارائه ماژول های خاص به افراد یا بنگاه های خاص مراجعه می کنند.آنها به جای اینکه تخصص فوق العاده یا تخصص خاص بیایند ، بیشتر روی وسعت ، جغرافیا و مقیاس تمرکز می کنند. سرمایه گذاری باقی مانده در مهارت های بسیار تخصصی و استعدادهای خاص یک بازی سخت برای مشاوره های کلیدی به نوبه خود است ، به خصوص هنگامی که بازار و تقاضا برای مهارت های خاص بسیار سریع در حال پیشرفت است.

برخی از این بنگاههای مشاوره انتظار دارند که استخر جدید “استعداد در صورت تقاضا” ، بخش بزرگ و استراتژیک نحوه ارائه و ایجاد راهکارهای خاص خود را برای ارائه در این زمینه نشان دهد. PwC به تازگی “تبادل استعدادهای درخشان” را راه اندازی کرده است ، یک بازار آنلاین که “بهترین استعداد مستقل را با فرصت های هیجان انگیز PwC متصل می کند. “Deloitte Pxel” قابلیت جمع شدن جمعیت جهان Deloitte است که به آنها این امکان را می دهد تا با تخصص خاصی برای دستیابی به راه حل های مبتنی بر جمعیت برای مشتریان خود ، همکاری و همکاری کنند.”Deloitte Pixel – همانطور که از نام آن برمی آید – به یک مسئله یا مشکل دامن می زند و آن را تجزیه می کند به اجزای اصلی یا پیکسل های آن پس از پیکسل شدن ، می توانیم ارزیابی کنیم که کدام جمعیت برای اجرای هر یک از مؤلفه های کار با همکاری Deloitte .و منابع مشتری بهتر است
Mercer همچنین راه حل جدیدی با عنوان People Pro دارد که از استعدادهای مستقل و کارگران منعطف برای ارائه تخصص های منابع انسانی در خرده فروشی و متوسط ​​بهره می برد.

مدلهای استعداد بر مبنای تقاضا چگونه کار می کنند؟

بسترهای نرم افزاری سازمان ها را برای پروژه ها ، ترتیب کار انعطاف پذیر و همچنین برای تخصص در موضوع  با متخصصان متصل می کند. بنگاهها می توانند در طول فراخوان برای مشاوره در مورد مشاغل تجاری یا مشاوره با مشاورین سطح بالا برای پشتیبانی از پروژه های مهم و اولویت های استراتژیک با کارشناسان صنعت درگیر شوند. جغرافیا یا نسخه های خاص کاری از این مدل در حال ظهور هستند ، که مشتریان (و بنگاه های مشاوره) را به تخصص تقاضا متصل می کنند.

شرکت هایی مانند Eden McCallum و 10EQS مدل دیگری را ارائه داده اند – مدل شبکه -برای به کارگیری استعداد: این شرکت ها از طریق ترکیبی از مشاوران داخلی و مشاوران مستقل برای ارائه کار برای مشتریان خود کار می کنند. استفاده از مشاوران مستقل ، قابلیت انعطاف پذیری و توانایی بهره برداری از تخصص مورد نیاز برای انجام تکالیف را فراهم می کند ، در حالی که شرکای داخل خانه پیوستگی را برای مشتری تضمین می کنند و در عین حال برخی نظارت …

مورد دیگر این مدل چیزی است که ما در شرکتهای مشاوره نوآوری مانند آزمایشگاههای PSFK می بینیم که خدمات مشاوره ای را نیز بر روی هر دو روش تحقیق مناسب و خارج از عرف ارائه می دهند و به مشتریان خود ابزار و محتوا برای تصمیم گیری ارائه می دهند. PSFK به شبکه ای از متخصصان و شرکای سراسر دنیا دسترسی دارد که برای ارائه درخواست های خاص مشتری از آنها مشاوره می شوند.در مدل PSFK ، به مشتریان امکان دسترسی فقط به راه حل (تجزیه و تحلیل یا گزارش) دادده میشود که با استفاده از خالص کار کارشناسان ، و نه مستقیماً به خود کارشناسان صورت می پذیرد.

سپس ما قطعاً شبکه های خبره ای به عنوان مثال Gerson Lehrman (GLG) را داریم که مشتریان را برای ارتباط با یادگیری کوتاه مدت و بلند مدت به شبکه ای از کارشناسان موضوع در هر صنعت وصل می کند. مشتریان برای مشاوره تلفنی ، جلسات ، گزارش های ویژه ، نظرسنجی ها ، آموزش های حرفه ای و میزگردها از طریق GLG با کارشناسان مشغول به کار می شوند.

راهکارهای انلاین هم روش های نواورانه ای رائه میدهند که مشاوران بتوانند خدمات خود را قیمت گذاری نمایند و همزمان بتواند تقاضا در بازاربرای مهارت های خود را بررسی کنند درحالیکه مشتریان بتوانند با امکان پرداخت بعد از انجام کار شرکت کنند.

تحولات انتظارات مشتری ، پیشرفت های فناوری و دموکراتیک سازی داده ها به وضوح مشاوره را مختل می کند، با ایجاد مدلهای جدید تجاری و پایه جدیدی برای رقابت. استفاده از الگوی تقاضای جدید برای استقرار استعدادها منجر به سازمان های لاغر با هزینه های پایین تر می شود – برای شرکت های مشاوره نیز!

با این حال ، این راه حلی نیست که بتواند هر بار کار کند – استخدام در صورت تقاضا تنها در شرایطی ممکن است کار کند که مشکل به خوبی تعریف شده باشد و حیطه اش مشخص باشد. در شرایط عدم اطمینان و ابهام یا در شرایط سیاسی ، سازمان ها بهتر است در حال استخدام شرکت های بزرگ مشاوره با برند و مشاوره معتبر باشند. هماهنگی استعداد بر مبنای تقاضا و هماهنگی راه حل نیز می تواند وقت گیر باشد.

افراد حرفه ای با استعداد انتخابی می شوند

راهکارهای مشاوره در صورت تقاضا به مشاوران این امکان را می دهد تا متناسب با برنامه و در دسترس بودن ، افرادی را انتخاب کنند که می خواهند با آنها کار کنند و می خواهند روی آن کار کنند. نه تنها این کار باعث می شود تعادل کار و زندگی بهبود یابد ، بلکه مشاوران را قادر می سازد تا در زمینه های مورد علاقه خود مسیرهای خاص خود را ترسیم کنند. مطالعات و گزارش های چندگانه توسط شرکتهایی مانند Gallup ، Ernst & Young و Fidelity Investments نشان می دهد که نسل هزاره (افرادی که بین سالهای 1980-1996 متولد شده اند ، که به زودی اکثریت نیروی کار جهانی را به دست خواهند آورد) به دنبال کار معنادار و تعادل کار و زندگی هستند. اولویت ، نه فقط یک چک پرداخت منظم است.

مشاوره در صورت تقاضا همچنین فرصت هایی را برای متخصصانی فراهم می کند که در غیر این صورت مجبور بودند به طور موقت از نیروی خارج شوند ، مثلا فرزندان خود را پرورش دهند ، یا برای مراقبت از بزرگان یا به دلایل بسیاری دیگر. آنچه در گذشته فقط به عنوان فضایی برای فقط افراد متخصص و باتجربه مهیا بود ، که از طرف مراجعین نخبه برای ارائه خدمات مشاوره ای فراخوانده می شد ، دیگر محدود به آن کادر نمی شود.

ارتباط حاصل از راهکارهای استعدادیابی آنلاین می تواند به افزایش مشارکت نیروی کار و بهره وری کمک کند. یک تحقیق انجام شده توسط موسسه جهانی مک کینزی تخمین می زند که بسترهای استعدادیابی آنلاین می توانند با اتصال افراد به فرصتهای شغلی مناسب ، تا سال 2025 ، 2.7 تریلیون دلار یا 2٪ به تولید ناخالص داخلی جهانی اضافه کنند.

با این حال ، موج از تقاضا و مشاوره مستقل با سهمی از چالش های خود همراه است: خطرات عدم وجود چک ثابت پرداخت ، درجه ای از عدم اطمینان و عدم مزایا. خوشبختانه ، آگاهی فزاینده ای وجود داشته است و عزم برخی برای مقابله با برخی از این موضوعات و حمایت از جامعه رو به رشد کارگران مستقل وجود دارد.

به طور خلاصه…

نوآوریهای مخرب معمولاً برای مشتری کم هزینه تر و به طور گسترده تر با دسترسی مناسب تر روبرو می شوند. پیشرفت در فن آوری و دموکراتیک سازی داده ها دقیقاً این امکان را برای صنعت مشاوره فراهم می آورد که با تشویق به بکارگیری استعدادها بر مبنای تقاضا برود. چندین مدل از استقرار استعداد توسط مشتریان ، شرکتهای مشاوره و سیستم عاملهای نوآورانه مورد بررسی قرار گرفت تا تقاضا را با تخصص متصل می کند. در حالی که مزایا برای مشاغل بدیهی است ، این جنبش همچنین برای نیروی کار امروز که از نظر فناوری ماهر تر باشد ، به خوبی کار می کند ، ترجیح روشنی برای کیفیت کار و تعادل کار و زندگی دارد و به دنبال کنترل بیشتر در مورد چگونگی استفاده از مهارت های آنها است.

تگ ها : mainpage

نویسنده از: 2020-09-27

دیدگاه خود را بنویسید

info@raveshma.com | شرایط استفاده | امنیت | تماس با ما
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت برای روش ما© محفوظ می باشد